Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Cmentarz przy Lipowej nie dla świadków Jehowy? "Rodzina może dochodzić swoich praw w sądzie"

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 12 października 2018 r. o 14:50 Powrót do artykułu
Podziękujmy Największemu Polakowi za konkordat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@emerytka Nie rozumiesz znaczenia słów? "Rzymskokatolicki" tak się nazywa ten cmentarz. Nie jest to obiekt buddyjski, żydowski ani żaden inny. K A T O L I C K I. Szanowna nieboszczka mogła pomyśleć o tym, że komplikuje życie rodzinie swoimi nierealnymi zachciankami. Dobrze, że nie chciała być pochowana na Księżycu. To by dopiero była zagwozdka.
MOŻE MA TAKĄ NAZWĘ KATOLICKI, RZYMSKOKATOLOCKI? - MARIA Z RODU IZRAELA. .. ITD.. Cmentarz przy ulicy Liowej m   a wielonarodowy i wielowyznaniowy charakter, można na nim zobaczyć wiele nagrobków będących cennymi dziełami sztuki rzeźbiarskiej. Na lubelskiej nekropolii spoczywają ludzie zasłużeni dla miasta czy kraju – m.in. ks.        Piotr Ściegienny        – zesłaniec i działacz chłopski. Cmentarz był również miejscem pochówku żołnierzy armii        austro-węgierskiej        z        I wojny światowej       ; bojowników poległych w walkach z bolszewikami, a także żołnierzy AK i uczestników walk w 1939. Część północna cmentarza kryje w sobie cmentarz ewangelicki – spoczywają tam prochy m.in. zasłużonej dla Lublina rodziny Vetterów. W tej samej części znajduje się także cmentarz prawosławny z        cerkwią pw. Świętych Niewiast Niosących Wonności       . TO TYLKO TAKA MAŁA INFORMACJA. POCZYTAJ WIĘCEJ O TEJ I INNYCH PIĘKNYCH NEKROPOLIACH .................
po co będzie czytać ! wie lepiej 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W takim razie trzeba by kazdy z nas określił swoje wyzwanie i nasze podatki mają byc zgodnie z wyznaniem kierowane na kościół czy wyznanie, do którego należymy. Inne wyznania zalegalizowane zgodnie z ustawą tez powinny dostawać z państwowych pieniędzy działkę i prawo do przydzielania ziemi. Wtedy byłoby to uczciwie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To już czasz zacząć wygaszać wczesnośredniowieczne religie i zabobony. Z roku na rok zmniejszać liczbę kościołów. Zostawić po jednym na województwo jako muzeum i świadectwo ciemnego ludu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
IDZ DO SĄDU!!! A odszkodowanie przeznacz na zwalczanie pedofilów w sutannach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Katolicy mają swoje cmentarze, również wyznawcy innych religii m.in. Żydzi. Niech wszyscy mają swoje miejsca pochówku. Proszę nie przyrównywać Świadków Jehowy do chrześcijaństwa, bo to sekta, a nie religia. (Nie chcę nikogo obrażać- stwierdzam fakty)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Art. 8. 1. Przyjęcie zwłok do pochowania na cmentarz następuje po przedstawieniu dokumentów określonych w art. 11 ust. 4b i 9. 2. W miejscowościach, w których nie ma cmentarzy komunalnych, zarząd cmentarza wyznaniowego jest obowiązany umożliwić pochowanie na tym cmentarzu, bez jakiejkolwiek dyskryminacji, osób zmarłych innego wyznania lub niewierzących. 3. Zarząd cmentarza wyznaniowego nie może odmówić pochowania zwłok osób, które posiadają nabyte prawo do pochówku w określonym miejscu tego cmentarza. 4. Prawo to służy, obok osoby określonej w ust. 3, także jej bliskim, to jest małżonkowi, wstępnym, zstępnym, rodzeństwu i przysposobionym. 5. Zwłoki osób, o których mowa w ust. 3 i 4, powinny być przez zarząd cmentarza traktowane na równi ze zwłokami osób należących do wyznania, do którego należy cmentarz, a w szczególności pod względem wyznaczenia miejsca pochowania, właściwego ceremoniału pogrzebowego i wznoszenia stosownych nagrobków. Ustawa o cmentarzach przeczytajcie i komentujcie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba mieć swój honor. Najpierw najeżdżają na Katolików, a potem jak świnie się pchają do nich na cmentarz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wielcy katolicy, sprawdźcie w biblii jak wasz Bóg się sam przedstawił. Jahwe w polskim tłumaczeniu. Dla was to i tak będzie pan, lord a modlicie się do ludzi, których sami nazwaliscie "świetymi". Zamiast do Boga... W piśmie świętym tak przedstawiono bałwochwalstwo. Najpierw sprawdźcie kanon swoich wierzeń, potem się wypowiadajcie o chrześcijaństwie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sekta, a to dlaczego? Bo chłop od pługa zna lepiej Biblię od księdza i potrafi swoje wierzenia potwierdzić wersetami z Pisma Świętego? A czy przypadkiem do cech sekty nie należy podążanie za ludzkim przywódcą? Dlaczego papieża nazywa się Ojcem Świętym, skoro według Pisma Świętego jest tylko jeden Ojciec od którego wszystko pochodzi i dla którego wszyscy żyjemy? (1 Koryntian 8:5, 6) Dlaczego głosi się w kosciele "nie zabijaj" a błogosławi się broń na wojnie? Takich rzeczy można mnożyć. Jak dla mnie to katolicyzm potrzebuje nawrócenia i bardziej mu do sekty i hipokryzji niż Świadkom Jehowy. Ale co może wiedzieć osoba, która nie potrafi nawet poprawnie napisać nazwy Świadkowie Jehowy... Najlepiej dyskryminować, hejtować i nienawidzić. Ot cechy prawdziwego chrystianizmu...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Patologia. Pózniej ktos się dziwi, że powstają takie filmy, jak "Kler". Zrozumiałbym, jeśli miłaby to byc zupełni enowy pochówek, bo w końcu Lublin ma cmentarz komunalny, ale tu chodzi o rodzinny grobowiec.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No chce aby reszta byla pochowana ale do sadu to nie chce. Co za kraj!!! Natychmiast do sadu o odszkodowanie o zadoscuczynienie o dyskryminacje na tle wyznaniowym o utrudnianie dysponowaniem wlasnym grobem o przeniesienie trumny na ich koszt na lipowa i jeszcze pewnie by sie cos wymyslilo..... dziady jedne sie panosza ale juz nie dlugo. Nastepne pokolenie i sie to zmieni. Zlodziejskie podejscie......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wiara dzieli
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba mieć swój honor. Najpierw najeżdżają na Katolików, a potem jak świnie się pchają do nich na cmentarz.
A od kiedy to cmentarz przy Lipowej jest katolicki i tylko katolicki? Może czas odebrać klerowi katolickiemu cmentarze spod zarządu i pobierania kasy. Jak patrzę na cmentarze komunalne, to są oazą porządku przy zarządzanych przez kler! I na komunalnych stawki są jasno określone, a nie "co łaska, ale nie mniej, niż...". A co do sekty - w porównaniu ze starszymi religiami chrześcijaństwo też jest sektą. Gwoli wyjaśnienia - jestem katolikiem, ale niepozbawionym rozumu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja jestem katolikiem, ale nie mogę zrozumieć dlaczego ta Pani nie mogła być pochowana na tym cmentarzu? Wstyd mnie jest za katolików.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety ale ten proceder jest od lat praktykowany na cmentarzach przy Lipowj i Unickiej ( ten sam zarząd) i nie dotyczy tylko Świadków Jechowy, ale wszystkin wyznań innych od rzymskokatolickiego. Pan Józef jest chyba pierwszą osobą, która odważyła się to powiedzieć głośno. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety ale ten proceder jest od lat praktykowany na cmentarzach przy Lipowj i Unickiej ( ten sam zarząd) i nie dotyczy tylko Świadków Jechowy, ale wszystkich wyznań innych od rzymskokatolickiego. Pan Józef jest chyba pierwszą osobą, która odważyła się to powiedzieć głośno. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to towarzysz kostro jako belzebub na ziemi wprowadza taie zasady ! Czas na zmianie Księże Arcybiskupie !!!!!!!!!!!! Na plebanie z 50-cioma osobami i wtedy zmądrzeje tyran i kapo z lipowej !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sekta    Słownik języka polskiego sekta 1. «odłam wyznaniowy jakiejś religii; też: grupa ludzi skupiona wokół jakiegoś przywódcy, mająca własną religię» 2. «grupa społeczna stanowiąca odłam wśród wyznawców jakiejś ideologii» Mi tu kościół rzymsko-katolicki pasuje jak ulał... Śmiało po wszystkich soborach można powiedzieć, że jest to odłam prawdziwego Chrześcijaństwa. Wszelkie niebiblijne nauki i tradycje ściągnięte z pogaństwa nie mają nic wspólnego z tym co nauczał Jezus.  Chrystus  mówił by miłować (nie chodziło mu o miłość do ministrantantów na plebanii), do polityki sie nie pchał jak goście w czarnych sukienkach agitujący w kościele... Ta grupa jest również skupiona wokół jednego przywódcy (w białej kiecce z Rzymu)...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czy można wiedzieć do jakiej sekty ty należysz?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...